Stanowisko Koalicji na rzecz Leczenia Astmy

Jako Koalicja na rzecz Leczenia Astmy, zrzeszenie mające na celu usprawnienie i poprawienie procesu diagnozowania i leczenia astmy w Polsce, pod koniec marca br. wystosowaliśmy do Ministerstwa Klimatu i Środowiska pismo, w którym zajęliśmy stanowisko w kontekście gazów fluorowanych gazów cieplarnianych i planu realizacji celów założonych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Zielonego Ładu.

Wyraziliśmy w nim również otwartość i gotowość do zaangażowania całego naszego środowiska w proces opracowywania analiz, konstruowanie wniosków czy stanowisk. Zależy nam, aby nasz głos w nieco innym świetle postawił wątek F-gazów stosowanych w inhalatorach.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią pisma.

Ostatnie aktualności

Ruszamy z kampanią edukacyjną!

Ruszamy z kampanią „Jak pomóc uczniowi z anafilaksją, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa, AZS lub pokrzywką?” zaprojektowana i stworzona z myślą o pracownikach szkół podstawowych.

XIX Forum Rynku Zdrowia

W dniach 16-17 października w Warszawie odbędzie się XIX Forum Rynku Zdrowia – wydarzenie poświęcone ochronie zdrowia, z udziałem wybitnych postaci medycyny, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej,

F-gazy i ich wpływ na zmiany klimatyczne

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prof. Macieja Kupczyka - Prezydenta Polskiego Towarzystwa Alergologicznego i sygnatariusza Koalicji na rzecz Leczenia Astmy, na temat efektu cieplarnianego i wpływu