W dniach 5-11 czerwca obchodziliśmy Światowy Tydzień Alergii pod hasłem ,,Astma i alergiczne choroby dróg oddechowych: poznaj swoją alergię, dobrze oddychaj, żyj lepiej”.
Z tej okazji, członkowie PTA i Kolacji na rzecz Leczenia Astmy zaangażowali się w inicjatywy, które mają na celu podniesienie świadomości dot. rozpoznania, leczenia i zapobiegania astmie, w tym astmie ciężkiej:
  • udział w konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia,
  • udział w debacie współorganizowanej z dziennikiem Rzeczpospolita,
  • współpraca z mediami sektorowymi: www.mZdrowie.pl i www.rynekzdrowia.pl,
  • manual postępowania w przypadku wystąpienia ataku astmy.
Działamy aktywnie także na rzecz edukacji nauczycieli w polskich szkołach. Na prośbę Ministerstwo Zdrowia, nasi eksperci opracowali schemat postępowania w momencie wystąpienia ataku astmy u dziecka.
Dziękujemy naszym ekspertom za zaangażowanie w pracę nad budowaniem świadomości na temat chorób alergicznych, w tym astmy i jej ciężkiej postaci oraz za proaktywność, która przyczynia się do rozwoju PTA.
Jednocześnie zachęcamy do śledzenia działalności naszego Towarzystwa i pochylenie się nad tematem astmy nie tylko przy okazji minionej inicjatywy. Spis najważniejszych komunikatów znajduje się poniżej:

Ostatnie aktualności

Projekt LungHealth4Life (LH4L)

Projekt LungHealth4Life (LH4L) to projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu EU4Health, uruchomiony we wrześniu 2024 r. Projekt jest dedykowany poszerzaniu świadomości nt. zdrowia

Leczenie biologiczne astmy ciężkiej

Nowy artykuł: Leczenie biologiczne astmy ciężkiej – przełom w terapii. W Polsce tylko 3 tysiące osób korzysta z leczenia biologicznego astmy ciężkiej, choć pacjentów jest

Terapia LAMA w astmie oskrzelowej

Długodziałające leki antycholinergiczne dostępne są w schematach terapii astmy oskrzelowej od kilku lat. Wyniki badań doświadczalnych i klinicznych dowodzą skuteczności terapii trójlekowej u pacjentów z cięższymi