Dzisiaj w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe pod patronatem PTA oraz Koalicji na rzecz Leczenia Astmy – „Leczenie astmy ciężkiej w Polsce. Gdzie jesteśmy, a gdzie chcemy być?”.

Całość dyskusji toczyła się wokół najnowszych raportów poświęconych realizacji programu lekowego B.44 (https://koalicja.pta.med.pl/analiza-hta/), a także procesowi leczenia oraz jakości życia pacjentów z astmą (https://pta.med.pl/zycie-z-astma-ciezka-2/), przygotowanych w ramach działalności Koalicji na rzecz Leczenia Astmy.

Eksperci przedstawili również możliwości zwiększenia zastosowania terapii biologicznej w AOS i w warunkach domowych, co znacznie wpłynęłoby na poprawę jakości życia pacjentów z astmą ciężką w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział eksperci medyczni, przedstawiciele organizacji pacjenckich, a także specjaliści organizacji ochrony zdrowia.

Ostatnie aktualności

Światowy Dzień Astmy 2024

Zapraszamy do aktywnego udziału w obchodach Światowego Dnia Astmy 2024! Polskie Towarzystwo Alergologiczne i Koalicja na rzecz Leczenia Astmy organizują tegoroczne obchody Światowego Dnia Astmy