13-14 marca odbyła się jubileuszowa edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (HCC – Health Challenges Congress) – jednego z kluczowych wydarzeń poświęconych przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce.
Polskie Towarzystwo Alergologiczne i Koalicja na rzecz Leczenia Astmy aktywnie uczestniczyły w Kongresie jako partner instytucjonalny, a także poprzez szereg działań mających na celu poprawę opieki nad pacjentami z astmą.
Nasze kluczowe aktywności:
- Udział w sesji plenarnej „Odwrócona piramida świadczeń. Czy i kiedy uda się ją wprowadzić?”, podczas której prof. Maciej Kupczyk omówił perspektywy związane z programem lekowym B.44.
- Obecność dr Małgorzaty Gałązki-Sobotki, która współtworzyła merytoryczną debatę na temat kształtu systemu ochrony zdrowia.
- Materiały edukacyjne Koalicji dostępne dla uczestników wydarzenia, prezentujące nasze działania na rzecz pacjentów z astmą.
Tegoroczny Kongres odbył się pod hasłem: „Zdrowie. Bezpieczeństwo. Prawo. Przyszłość.”
Dyskusje dotyczyły organizacji systemu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa zdrowotnego, zmian legislacyjnych oraz innowacji i nowych terapii.
Ostatnie aktualności
Zmiana ustawowej definicji pierwszej pomocy
Miło nam poinformować, że 7 maja Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 24 kwietnia 2025 r. o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz
Światowy Dzień Astmy 2025 – podsumowanie
Tegoroczny Światowy Dzień Astmy, obchodzony 6 maja 2025 roku, okazał się ogromnym sukcesem i odbił się szerokim echem nie tylko w środowisku medycznym, ale także
GINA 2025
Są już dostępne nowe wytyczne GINA – dokumentu niezbędnego dla każdego lekarza zajmującego się astmą! Czym są wytyczne GINA? praktyczne informacje na temat diagnostyki i
Optymalna terapia astmy szansą na dobre życie z chorobą
Świszczący oddech, trudności w złapaniu oddechu, uczucie ściskania w klatce piersiowej - dla ok. 4 mln Polaków to niestety przykra codzienność. Z okazji Światowego Dnia